Race Results

Event: Hart Half, 05

Date: Sunday, April 10, 2005

Location : Hart Community Ctr.


5 km

Female 5km Junior

Rank Name Club

Time

1 Kali Flick Road Runners 04 00:23:06
2 Kyra Sinclair Road Runners 04 00:31:59
3 Elora Troschke 00:39:53
4 Emily Sinclair 00:41:50
5 Andreas Troschke 00:55:01
6 Helena Ttroschke 00:55:10

Female 5km Open

Rank Name Club

Time

1 Vienna-Lee Skauge 00:26:21
2 Harmony Watts Road Runners 04 00:31:55

Female 5km Master

Rank Name Club

Time

1 Darcy Rihtamo 00:25:35
2 Anita Dubrule 00:27:20
3 Janice Walberg 00:28:14
4 Angela Troschke 00:39:53
5 Michele Sinclair Road Runners 04 00:41:50

Female 5km Grandmaster

Rank Name Club

Time

1 Suzanne Sharp Road Runners 04 00:25:22
2 Ellen Norman Road Runners 04 00:29:39
3 Mary Jo Thibodeau Road Runners 04 00:29:50

Male 5km Open

Rank Name Club

Time

1 Taylor Lamb 00:22:29

Male 5km Master

Rank Name Club

Time

1 Brian Martinson BCA 03 00:18:44
2 Larry Rowe Road Runners 04 00:23:36
3 William Christenson 00:25:28
4 Ralph Troschke 00:55:10

Male 5km Grandmaster

Rank Name Club

Time

1 Mike Warr Road Runners 04 00:22:49
2 Paul Thibodeau Road Runners 04 00:32:10

10 km

Female 10km Junior

Rank Name Club

Time

1 Jillian Newman 00:59:51

Female 10km Open

Rank Name Club

Time

1 Anita O'Brien Road Runners 04 00:44:36
2 Sarah Hollett 00:48:50
3 Tanya Netrefa 00:50:42
4 Marika Jurgens 00:51:15
5 Laura Perkins 00:53:16
6 Rachelle Viray 00:53:28
7 Nadine Hale 00:56:49
8 Andrea Davy 01:05:07
8 Liz Roche 01:05:07
10 Christina Furlan 01:06:49
10 Laurie Bryce 01:06:49

Female 10km Master

Rank Name Club

Time

1 Paula Manning 00:56:47
2 Cara Vanderraats 00:58:59
3 Jane Newman 01:04:23

Female 10km Grandmaster

Rank Name Club

Time

1 Judy Kopp 00:48:29

Male 10km Junior

Rank Name Club

Time

1 Dave Wijcik 00:39:23
2 Ben Harris 00:48:17
3 Grant Peters 00:48:19

Male 10km Open

Rank Name Club

Time

1 Barry Nakahara 00:41:51
2 Andrew Rosevear 00:41:55
3 David Moleschi 00:44:08
4 Simon Rose 00:44:46
5 Mitch Davy 00:44:58
6 Dave Nelson 00:48:16
7 Simon Eng 00:52:06
8 Derek Flindall 00:53:31
9 Chris Henderson 00:54:07
10 Peter Hale 00:56:46
11 Shayne Wanner 00:57:47

Male 10km Master

Rank Name Club

Time

1 Tim Roots Road Runners 04 00:46:31
2 John Harris 00:51:51
3 Mark Nielson 00:52:17
4 Hendrik Dreyer 00:53:09

Male 10km Grandmaster

Rank Name Club

Time

1 Tim Rowe Road Runners 04 00:43:14
2 Colin Flick Road Runners 04 00:47:11
3 Kelly Sharp Road Runners 04 00:48:57

21 km

Female 21km Open

Rank Name Club

Time

1 Joanne MacLean 01:36:40
2 Julia Gerlach 01:37:38
3 Cynthia Egli 01:48:14
4 Cindy Sherstan 01:55:07
5 Traci Leys-Schirok 02:19:18

Female 21km Master

Rank Name Club

Time

1 Wanda Nemethy Road Runners 04 01:36:17
2 Cheryl Perry 02:14:55

Female 21km Grandmaster

Rank Name Club

Time

1 Patricia Covington 02:16:27
2 Jill Rowe 02:21:25

Male 21km Junior

Rank Name Club

Time

1 Matthew Church 01:42:45

Male 21km Open

Rank Name Club

Time

1 William Owen Road Runners 04 01:25:29
2 Travis Holmes 01:26:06
3 John Currie 01:26:57
4 Stephen Matyas Road Runners 04 01:28:12
5 Paul Robilliard 01:34:29
6 Rob Bryce 01:39:57
7 Kirk Siemens 01:43:31

Male 21km Master

Rank Name Club

Time

1 Brian Nemethy Road Runners 04 01:19:12
2 Dennis Straussfogel Road Runners 04 01:36:16
3 Gregory Warren 01:40:31
4 Richard Van Erp 01:43:58
5 Chris Budac Road Runners 04 01:44:07
6 Tom Smith 01:44:26
7 Gary Skaug 01:45:24

Male 21km Grandmaster

Rank Name Club

Time

1 Alan Buswell Road Runners 04 01:43:11
2 Grant Smith 01:49:53
3 Wade Spencer 01:54:57
4 Leslie Hawkins Road Runners 04 01:58:40
5 Richard Stewart Road Runners 04 02:07:29

5 km W

Female 5km Walk

Rank Name Club

Time

1 Kirsty Flick Road Runners 03 00:43:53
2 Wendy Flick 00:43:54

10 km W

Male 10 km Walk

Rank Name Club

Time

1 Tony Prazma Road Runners 04 01:08:36
2 Dick Voneugen Road Runners 04 01:47:31

Race Results by Race Wizardİ Software